Blagajna poduzeća: 7.30-14.00 h, Blagajna Terma: 8-13h (subotom 8-12h)

Vinkovački vodovod i kanalizacija d.o.o.

Saznajte više o našem poduzeću...

Česta pitanja i odgovori

Koliko često se očitavaju brojila?

Vodomjeri se očitavaju sukladno čl. 79. i 80. Općih i tehničkih uvjeta isporuke vodnih usluga te prema utvrđenom rasporedu Javnog isporučitelja (trenutna dinamika – svaka tri mjeseca). Za mjesece kada nema očitanja fakturiraju se prosjeci sukladno Općim i tehničkim uvjetima isporuke vodnih usluga.

Prosjeci se fakturiraju do sljedećeg očitanja kada se prema istom radi obračun potrošnje te se dogodi da su fakturirani prosjeci bili manji od stvarne potrošnje ili veći od stvarne potrošnje te je onda konačan obračun manji ili veći.

Drugim riječima, prosjeci u svakom slučaju utječu na obračun potrošnje u trenutku očitanja brojila.

U slučaju kada naši djelatnici nisu u mogućnosti očitati brojilo, korisniku ostavljaju obavijest o tome.

Kako možemo sami očitati brojila?

Ukoliko ne želite plaćati račune po prosjecima postoji mogućnost samo očitanja te podatke dostaviti na telefonske brojeve istaknute na našim računima.
Uvedena je nova usluga automatskog primanja i obrade očitanja vodomjera. Prijavu očitanja mjernih uređaja za potrošnju vode biti će potrebno prijavljivati putem telefonske centrale, a to ćete moći napraviti na sljedeći način:
Da bi ste se registrirali potrebno je nazvati telefonski broj 032/306 147, 032/638 876, 032/638 880.
Za registraciju je potrebno prijaviti broj telefona sa kojeg ćete obavljati prijavu stanja kao i korisnički broj (potrošačko mjesto) koji se nalazi na svakom računu kojeg dobijete.
Nakon registracije u naš sustav, stanje vodomjera, moći ćete prijaviti na broj 032/638 531, te slijediti govorne upute.

Detaljno objašnjenje!

 

 

Račun je povećan zbog kvara na kućnim instalacijama (curenje vode)

Količina isporučene vodne usluge javne vodoopskrbe utvrđuje se vodomjerom, a izražava u m3 vode. Količina vode koju je registrirao vodomjer plaća se u cijelosti. Instalacija iza vodomjera nije u ingerenciji Javnog isporučitelja te ju isti ne održava i ne odgovara za eventualno nastalu štetu.